Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
Jesteś tu: Strona główna >> O nas >> Działalność lecznicza
Odwiedziło nas: 42817

UNIWERSYTET MEDYCZNY IM. KAROLA MARCINKOWSKIEGO W POZNANIU
PORADNIA/KATEDRY I KLINIKI ORTOPEDII SZCZĘKOWEJ I ORTODONCJI
kierownik: prof. zw. dr hab. Teresa Matthews-Brzozowska
ul. Bukowska 70, 60-812 Poznań                                                        

Szanowni Państwo

Poradnia Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej spółka z o.o. w Poznaniu świadczy usługi ortodontyczne w ramach Programu Specjalistycznej Opieki Ortodontycznej nad Dziećmi z Wadami Wrodzonymi Części Twarzowej Czaszki – refundowanego przez NFZ, w Centrum Stomatologii przy ul. Bukowskiej 70, poziom C1 na parterze. Dziecko można zarejestrować osobiście w Poradni lub telefonicznie pod numerem 61 8547270 bądź w Centralnej Rejestracji pod nr tel. 61 8547271 uprzedzając, że dziecko ma uprawnienia do leczenia ortodontycznego w ramach Programu Specjalistycznej Opieki Ortodontycznej nad Dziećmi z Wadami Wrodzonymi Części Twarzowej Czaszki. Program obejmuje opieką dzieci z wrodzonymi wadami części twarzowej czaszki z różnego typu rozszczepami od narodzin – moment wyjścia z oddziału położniczego jest najkorzystniejszym czasem zgłoszenia się rodziców/opiekunów prawnych z dzieckiem do Poradni Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej spółka z o.o. Ponadto uprawnieni do świadczeń ortodontycznych w Programie Specjalistycznej Opieki Ortodontycznej nad Dziećmi z Wadami Wrodzonymi Części Twarzowej Czaszki są dzieci ze stwierdzonymi syndromami, które manifestują zmiany także w obrębie jamy ustnej, jak współistniejące np. z zespołami: Goldenhara, Aperta, Downa, Cruzona, Połowiczym Niedorozwojem Twarzy, Achondroplazją i wieloma innymi zespołami potwierdzonymi genetycznie. Te dzieci powinny skorzystać z konsultacji ortodontycznej w pierwszym miesiącu życia, aby ustalić długofalowy plan postępowania rehabilitacyjno-terapeutycznego. Rodzice, którzy zostali poinformowani w okresie ciąży o prawdopodobieństwie narodzin dziecka z zaburzeniem o obrębie twarzy mogą skorzystać z konsultacji i porady u specjalisty w Poradni Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej spółka z o.o. w Poznaniu.

Szanowni Państwo zapraszamy bardzo serdecznie do naszej Poradni, gdzie na pierwszej wizycie zostaniecie Państwo upewnieni czy dziecko kwalifikuje się do Programu. Wszystkie procedury ortodontyczne łącznie z aparatem stałym są całkowicie refundowane przez NFZ.

za zespół Poradni/Katedry
prof. zw. dr hab. n. med. Teresa Matthews-Brzozowska – specjalista stomatologii ogólnej, stomatologii zachowawczej oraz ortodoncji

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Katedra i Klinika Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji.
Polityka prywatności